Kategoriler
Ortadoğu

HTŞ, İdlib’de Esed rejimi hücrelerine baskınlar düzenledi

İdlib’in büyük bir kısmını kontrol altına tutan Tahriru’ş Şam Heyeti (HTŞ) bölgede Beşar Esed rejimine bağlı hücre yapılanmalarına yönelik operasyonlar gerçekleştirildiğini açıkladı.

HTŞ’ye bağlı “Genel Güvenlik Birimi” tarafından İdlib ve Halep kırsalındaki bölgelerde düzenlenen baskınlarda rejime bağlı olduğu belirtilen iki hücrenin çökertildiği ifade edildi.

Ayrıca birim tarafından paylaşılan görüntülerde hücre mensuplarıyla birlikte saldırılarda kullanılan özel tip el yapımı patlayıcılara ait görüntüler de servis edildi.

Paylaşılan görüntüler arasında briket şeklindeki el yapımı patlayıcı düzenekleri dikkat çekiyor. Yapılan açıklamalarda bu patlayıcı düzeneklerin halka açık alanların hedef alınmasında kullanıldığı ifade ediliyor.

HTŞ’ye bağlı birimler kısa bir süre önce de bölgedeki IŞİD hücre yapılanmalarına yönelik oldukça etkili sayılabilecek operasyonlar düzenledi. Bu operasyonlar sonrasında IŞİD’in özellikle İdlib merkezi ve çevresinde gerçekleştirdiği saldırılarda farkedilir bir düşüş yaşanırken, bölgenin en büyük güvenlik sorunlarından biri olan ateşli silah suikastları ve patlamaların tam olarak önüne geçilebilmiş değil.

Ancak burada Esed rejimine bağlı bir hücreye yönelik operasyonun ilk olmadığını da eklemek gerekli. İdlib’deki muhalifler geçmiş dönem içinde de Esed rejimine bağlı oldukları belirtilen birçok hücreye operasyon düzenlemişti.

“HTŞ, İdlib’de Esed rejimi hücrelerine baskınlar düzenledi” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir