Kategoriler
Ortadoğu

Hurras ed Din, Rakka’da Rus üssüne saldırı düzenledi

Suriye’deki El Kaide yapılanması olarak anılan ve son dönemde ismi sıkça gündeme gelen Hurras ed Din grubu, yayınladığı son açıklamayla Rakka’nın kuzeyinde Rus üssüne yönelik saldırı düzenlendiğini öne sürdü.

Son dönemde Türkiye ile Rusya arasında yaşanan askeri gerilimin odağındaki bölge Ayn İsa’nın güneyinde bulunan Tel el Semen köyü yakınlarındaki Rus üssüne yönelik saldırının bomba yüklü araçlar gerçekleştirilmiş olduğu yerel kaynaklarca ifade ediliyor.

Hurras ed Din grubu tarafından yayınlanan açıklamadaysa Rus üssüne yönelik saldırı düzenlendiği ifade edilirken, üssü ne şekilde hedef alındığına dair ayrıntılı bilgiye yer verilmemiş.

Hurras ed Din grubunun açıklaması

Geçtiğimiz gece yaşanan saldırıya dair bölgeden edinilen görsel materyallerde, saldırının bomba yüklü bir araç ile gerçekleştirilmiş olabileceği yönünde emareler bulunuyor.

Rakka’nın kuzeyindeki Tel el Semen köyü yakınlarındaki Rus üssüne yönelik saldırının ardından bölgedeki yerel haber kaynakları, Rus savaş uçaklarının saldırı sonrasında bölgede uzun süre uçuş yaptığını ifade ediyor.

Saldırı Hurras ed Din grubunun Rakka’da üstlendiği ilk saldırı olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Kısa bir süre önce İdlib’in tamamına yakınını kontrol altına tutan HTŞ ile Hurras ed Din grubu arasında gerilimli bir süreç yaşanmış, grubun birçok merkezi HTŞ tarafından kapatılmıştı.

Bölgeden görüntü-1
Bölgeden görüntü-2

“Hurras ed Din, Rakka’da Rus üssüne saldırı düzenledi” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir