Kategoriler
Ortadoğu

İdlib’de TSK üssüne saldırıyı Ensar Ebu Bekir es-Sıddık grubu üstlendi

7 Aralık sabahı erken saatlerde İdlib’in kuzey kırsalındaki Ram Hamdan köyünde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) üssüne yönelik ağır silahlı bir saldırı gerçekleştirildiği aktarıldı.

Suriye’den haber aktarımı yapan kaynakların ifadelerine göre TSK üssü “güdümlü füze” ile hedef alındı ve saldırı sonucu 1 Türk askeri yaralandı. Ancak bu bilgi henüz resmi kaynaklarca doğrulanmış değil.

Haberinin üzerinden birkaç saat geçtikten sonra “Ensar Ebu Bekir es-Sıddık” isimli grup tarafından yayınlanan bir açıklamayla İdlib kuzeyindeki Ram Hamdan köyünde TSK üssüne yönelik saldırının sorumluluğu üstlenildi.

“Ensar Ebu Bekir es-Sıddık” grubu tarafından dolaşıma sokulan ve “İdlib’in kuzeyindeki Ram Hamdan köyündeki ‘Türk NATO’ üssü hedef alındı” başlığıyla servis edilen açıklamada, “Allah’ın faziletiyle: Türk NATO ordusunun İdlib kuzeyindeki Ram Hamdan köyünde bulunan merkez üslerinden biri bu sabah Ensar Ebu Bekir es-Sıddık birlikleri tarafından hedef alındı. Ağır silahla yapılan saldırı tam isabetle sonuçlandı. Allah’a şükür.” ifadeleri yer aldı. (Ram Hamdan – İdlib 22 Rebiülahir, 1442)

“Ensar Ebu Bekir es-Sıddık Seriyyesi”

İdlib’in kuzeyindeki TSK üssüne yönelik saldırıyı üstlenen grup ilk olarak 28 Ağustos’ta Hama kırsalındaki Sellet ez-Zuhur köyü yakınlarındaki TSK üssüne yönelik bomba yüklü araçlı saldırı girişimiyle gündeme gelmişti.

Ram Hamdan köyündeki TSK üssüne yönelik bu saldırının sorumluluğunun grup tarafından üstlenilmesi, gelecek dönemde bu saldırıların devamının geleceğinin de sinyali olarak değerlendirilebilir.

Halid Abdurrahman’ın e-posta listesine abone olun:

[jetpack_subscription_form show_subscribers_total=”false” button_on_newline=”false” custom_font_size=”16″ custom_border_radius=”0″ custom_border_weight=”1″ custom_padding=”15″ custom_spacing=”10″ submit_button_classes=”” email_field_classes=”” show_only_email_and_button=”true”]

“İdlib’de TSK üssüne saldırıyı Ensar Ebu Bekir es-Sıddık grubu üstlendi” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir